OrtaBatı Rep Rap festivali katılımcılarını yemek konusunda hayal kırıklığına uğratmadı. Hot dog, Yürüyen çubuklar ve muzlar.. Fakat en iyisi structur3D standında Ultimaker² ile yapılan Nutella baskılarıydı.

dsc_0138

Evet Ultimaker² Nutella basabiliyor. Şeker, silikon, latex, tahta dolgu, mürekkep, poliüretan, vb.. daha basabildikleri arasında listede çok şey var. Bunlar, Discov3ry Universal Paste Extruder sayesinde mümkün olabiliyor. Bu eklenti çoğu filamentli yazıcılarda kullanılabiliyor.

Discov3ry de sizin seçiminize göre yüklenebilecek büyük bir şırınga var. Polipropilen veya paslanmaz çelikten yapılan bu şırıngalar printer gövdesinde bulunuyor. Structur3D takımı parafinli kağıdın üstüne yapılacak baskının en kaliteli baskı olacağını keşfetmiş. HEr şıırnga 60cc malzeme alabiliyor. Discov3ry ise bunlardan 3 tanesiyle geliyor. Şu sıralar Discov3ry için ön sipariş verebilirsiniz. Muhtemelen yazın ilk günlerinde elinizde olacaktır.

Aşağıda Ultimaker² ile yapılan Nutella baskısını izleyebilirsiniz:

Paylaş
Önceki İçerikArduino ile RGB şerit led kontrolü
Sonraki İçerikBasit kondansatör devresi
Elektronikle uğraşmayı seven yazar, öğrendiklerini 2011 yılından bu yana internette paylaşmaktadır. Kendisi elektrik elektronik öğretmeni olmakla birlikte, elektrik elektronik mühendisliği bölümünde öğrenim görmektedir. (mezun olduk şükür :) )