Projeler

Elektronikhobi sevenler için, sitemizde birçok proje yayınladık. Bu projelerin çoğu, birçok kişi tarafından uygulandı.   Sitemizde yazan 30’a yakın arkadaş sizler için yüzlerce proje paylaştı. Halen de paylaşmaya devam ediyorlar.

Esasında elektronik öğreniminin en kolay yolu, seviyenize uygun projeler gerçekleştirmek. Biz, okuyucularımız açısından kolaylık olması için projeleri aşağıdaki kategorilere ayırdık:

 

Sitemizde yayınlanan proje kategorileri:

 

Elektronik devre şemaları

Lise projeleri

Üniversite projeleri

Mekatronik projeleri

İnstructables projeleri

Arduino ile basit projeler

Robot projeleri

Gömülü Sistem projeleri (Arduino vs..)

Pic projeleri

 

Kendinizi geliştirmek için bu kategorilerimizi inceleyerek, ilginç projeler arasından istediklerinizi seçiniz.  Seviyenize uygun olarak proje kategorilerinden istediklerinizi seçiniz. Örneğin;

daha basit projeler yapmak için seçmeniz gereken kategori lise projeleri kategorisidir.  Üniversite öğrencisi iseniz, daha zor projeler yapmak istiyorsanız, üniversite projeleri kategorisi sizin için daha uygundur.   Yapmak istediğiniz projeler için, istediğiniz zaman sitemizden destek alabilirsiniz.

Günümüzde analog elektronik yerini gömülü sistemlere bıraktı. Bu sistemlerden en yaygını ise Arduino. Her seviyeden elektronikhobi sevdalılarına, arduino ile çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Basit programlama dili ve hazır modülleri ile arduino, hobiciler için çok uygun bir seçim. Bu yüzden sitemizde sık sık yeni arduino projeleri yayınlıyoruz.

Instructables, hobiciler için harika bir sitedir. Çok güzel uygulamalar, ayrıntılı bir şekilde bu sitede anlatılmıştır. Biz de, bu projelerden beğendiklerimizi Türkçe’ye çevirerek sizlerle paylaştık.

Robot projeleri kategorisinde, çizgi izleyen robot, sumo robot, denge robotu, ses takip eden robot, ışık izleyen robot gibi birçok robot projesi paylaşıyoruz.

Pic projeleri kısmında pic programlama sevdalıları için çok güzel konularımız var.

 

İyi eğlenceler..

 

Not: Siz de yaptığınız projeleri sitemize gönderiniz.  Yayınlayalım ve daha çok kişinin yapmasına imkan verelim. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.

Proje göndermek için, iletişim sayfası ‘nı kullanabilirsiniz.