Bir önceki yazımızda elektronik devre çizebileceğiniz ve simülasyon yapabileceğiniz ücretsiz programları tanıtmıştık. Merak edenler bu yazıyı okuyabilirler. Bu yazımızda  da internet ortamında online olarak çizim yapabileceğiniz siteleri tanıtacağız.

Elektronikhobi.net sitesi olarak bir süre sonra biz de online çizim aracı sunmayı düşünüyoruz.  Kısmet olursa bir süre sonra bu araçlarımızı kullanabileceksiniz.  Biz bunu yapana kadar elekrik – elektronik hesaplama araçlarımızı bir denemenizi öneriyoruz.

1- DIGIKEY

Online elektronik devre çizim araçlarından en gelişmişlerinden birisi digikey.com  Geniş kütüphanesi, malzeme çeşitliği ve kullanım kolaylığı açıısndan öne çıkıyor.

Ekran görüntüsü:

digi2

Özellikleri ve tanıtımı:

Adresi : digikey.com/schemeit

2- circuitlab.com

Başka bir gelişmiş elektronik devre çizim sitesi de circuitlab.com. Bu sitede çizim yapabilir, simülasyon gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız çizimleri tek tıkla başkalarıyla paylaşabilir veya pdf tarzı çıktı da alabilirsiniz.

21-4-2014 13-00-00

Özellikleri ve tanıtımı:

Adresi:  circuitlab.com/

3- draw.io

Bu site sadece elektronik devre çizmek için değil, birçok resim, tasarım çizmek için de hazır şablonlar sunuyor. Çizimlerinizi isterseniz bilgisayarınıza indirebilir, isterseniz de google drive gibi sitelere gönderebilirsiniz.

Özellikleri ve tanıtımı:

Adresi: draw.io

4- Docircuits.com

Docircuits.com , benim en sevdiğim sitelerden birisi. Çok hoş bir tasarımı var.  3 aşamadan oluşan bir prosese sahip:

1- Devreyi çiz

2-Test et

3-Paylaş

docircuit

Özellikleri ve tanıtımı:

Adresi: docircuits.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here