mathcad_prime

Mathcad Prime, diğer Mathcad sürümlerine göre daha basitleştirilmiş ve özelleştirilmiş arayüzü ile özellikle mühendisler için ideal bir hesap makinesi programıdır.  Programın genişletilmiş arayüzünde karmaşık sayı işlemlerinden, diferansiyel denklemlere kadar bir çok işe yarayan özel fonksiyon bulunmakta. 

  fcdfca95857834de98f50ca76de8b0b3_XL

  Ayrıca Mathcad Prime ile  data analizi, görüntü işleme ve robust kontrol similasyonları yapabilmeniz de mümkün. Matlab’ın tersine mühendislik analizleri için kod yazmaktansa özelleştirilmiş menü seçenekleri ile ön plana çıkan Mathcad Prime, bu konuda mühendislere bolca kolaylıklar sunmakta. 

Adsız.-1png

 

 

   Programın ara yüzündeki “Math” sekmesinde her türlü matematiksel problemleri çalışma alanına yazarak çözmeniz mümkün.  Kullanırken Microsoft word kolaylığı sağlayan bu arayüzü kurcalayarak öğrenebileceğinizi düşünüyorum.  F1’e basarak yapacağınız işlemler hakkında arayüzün kendi yardım klasöründen bilgi edinebilirsiniz ve örnekleri inceleyebilirsiniz. 

   Data Analizlerini ve Görüntü işlemelerini “Functions” sekmesinde bulacaksınız.  “Plots” sekmesinden istediğiniz diyagram ve grafikleri çıkarabilirsiniz.  

   Basite indirgenmiş bu arayüz için öncelikle yapımcı yazılım firması olan PTC ye teşekkür ediyoruz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here