Ana Sayfa Arçelik Ders Notları Şebeke Kablosu-Çamaşır,Bulaşık ve Kurutma Makineleri

Şebeke Kablosu-Çamaşır,Bulaşık ve Kurutma Makineleri

0
1347

w1

 

Şebeke kablosu , ürünün prize bağlanmasında kullanılır. Ürün üstünde montajlı olarak bulunmaktadır. Çamaşır makinesi şebeke kablosu 3×1,5 mm2 özelliklidir. Kablo içinde 3 farklı kablo bulunmaktadır , herbirinin kesiti 1,5 mm2 dir. Faz , nötr ve toprak bağlantıları bu sayede makineye ayrı ayrı olarak bağlanmaktadır. Kablolarda ikisi , faz ve nötr, taşıyanlar direkt olarak parazit filtresine bağlıdır. Topraklama ucu ise makinenin gövdesine bağlıdır.

Ayrıca , müşterinin ilk montaj veya sonraki kullanımlarda ihtiyaç duyması halinde  , 2820900800 yedek parça kodlu uzun şebeke (2,5 m)  kablosu kullanılması mümkündür.

Şebeke kablosunda , en kritik değer kabloların kesitidir. Kesiti uygun olmayan kablolar kullanıldığında , kabloda ısınma ve yanma sorunlarıyla karşılaşılır.

Şebeke kablosu ve fişinin ısınması durumunda , priz kontrolü yapılmalıdır. Prizlerde gevşeme olması durumunda hem priz hemde fişlerde ısınma ve yanma (renk değiştirme) durumları oluşmaktadır. Böylesi durumlarda , priz ve şebeke kablosu değiştirilmelidir. Uzatma kablosu ile kullanılmamalıdır.

p10 led panel

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here